Haberler

27 Haziran 2022

TİKA’dan Türkistan’daki Üniversite Öğrencilerine Anatomi Laboratuvarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kazakistan Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Tıp Fakültesine anatomi laboratuvarı kurdu.

31 Ekim 1992'de Türk Dili Konuşan Ülkeler Devlet Başkanları Zirvesi'nde Ankara'da imzalanan anlaşmayla kurulan Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesine TİKA’nın desteği devam ediyor.

TİKA’nın katkılarıyla kurulan anatomi laboratuvarına 45 çeşit eğitim malzemesi temin edildi. Proje ile tıp alanında eğitim alan üniversite öğrencileri modern şartlarda uygulamalı eğitim imkânlarından faydalanabilecek.

10 fakülte ve 1 yüksekokulda eğitim hizmeti veren Ahmet Yesevi Üniversitesinde 12 binden fazla öğrenci eğitim alırken, 900’ü aşkın akademik personel de okul bünyesinde görev yapıyor.

 

Sonraki Haber

Filipinlerin En Büyük Rehabilitasyon Merkezine TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Filipinlerin en büyük rehabilitasyon merkezi ve bakımevi olan Elsie Gaches Köyü’ne destek sağladı. Yürüttüğü proje ile TİKA, 10 hektarlık geniş bir alanda faaliyet göstermesine rağmen kısıtlı imkânları nedeniyle...