Haberler

09 Şubat 2021

TİKA’dan Tunus’taki İşitme Engelliler Derneğine Güneş Enerjisi Sistemi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA),  Tunus’un Mehdiye bölgesine bağlı El Cem şehrinde işitme engelli bireylere işitme terapisi, özel eğitim ve sosyal entegrasyon alanlarında hizmet veren El Cem İşitme Engellilere Yardım Derneğine güneş enerjisi üretim sistemi kurdu.

1998 yılından bu yana işitme engelli bireylere hizmet veren dernek binasına TİKA tarafından monte edilen güneş enerjisi panelleriyle El Cem İşitme Engellilere Yardım Derneğinin elektrik ihtiyacının sürdürülebilir bir şekilde karşılanabilmesi hedefleniyor. 

Temin edilen paneller sayesinde derneğin elektrik ihtiyacını kendi imkanlarıyla karşılayabilecek ve tasarruf edilen maddi kaynak, hizmet verdiği işitme engelli bireylerin farklı ihtiyaçları için değerlendirilebilecek.

Sonraki Haber

TİKA Cibuti’de Pazar Yeri Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Cibuti Sosyal Kalkınma Ajansı işbirliğinde Cibuti’nin Dikhil vilayeti, Mouloud ilçesinde inşa edilen Mouloud Merkez Pazar Yeri hizmete açıldı. Açılış Törenine, Sosyal İşler ve Dayanışma Bakanı Mouna Osman Aden, Yerinden...