Haberler

18 Ekim 2019

TİKA’dan Tunus’ta Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Tunus’taki Susa Lisesinde Türk Dili ve Multimedya sınıfı kurdu

TİKA tarafından, öğrencilerin Türkçe’ye büyük ilgi gösterdiği Susa Lisesinde 30 öğrenci kapasiteli bir Türk Dili ve Multimedya Sınıfı oluşturuldu. Proje kapsamında donanımı gerçekleştirilen sınıfa masa, sıra, dolap gibi temel ekipmanın yanı sıra elektronik tahta, projeksiyon cihazı, dizüstü bilgisayar gibi interaktif dil eğitiminde ihtiyaç duyulan en ileri teknoloji cihazlar temin edildi. Türk Dili ve Multimedya Sınıfı Türkçe derslerinin yapılmadığı zamanlarda diğer dersler ve eğitim faaliyetleri kapsamında da kullanılabilecek.   

Toplam 836 öğrencinin eğitim aldığı Susa Fen Lisesinde öğrencilerin seçmeli Türkçe derslerine ilgisi giderek daha da artıyor. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Tunus Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde Tunus’ta görevlendirilen bir Türkçe öğretmeninin daimi olarak görev yaptığı Susa Lisesinde bu yıl 36 öğrenci seçmeli Türkçe dersini tercih etti. Ayrıca bu yıl Susa Lisesi öğrencilerinden 2 tanesi Türkiye burslusu olmayı hak kazanarak yükseköğrenimine Türkiye’de devam etme imkânı elde etti.  

Sonraki Haber

Çocuk Doktorları Saraybosna'da Buluştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) da desteğiyle, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Balkan Sağlık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Bosna Pediatri Derneği (BIH) işbirliğinde Saraybosna'da Güneydoğu Avrupa’da gerçekleştirilen ilk “Uluslararası Pediatri Kongresi” düzenlendi....