Haberler

27 Mayıs 2019

TİKA’dan Tokyo’da Ramazan Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Diyanet İşleri Başkanlığı Tokyo Din Hizmetleri Koordinatörlüğü işbirliğinde Japonya’nın başkenti Tokyo’da 500 kişiye iftar programı düzenlendi.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da bulunan Tokyo Camii ve Kültür Derneği binasında gerçekleştirilen programa Türkiye Cumhuriyeti Japonya Büyükelçisi Murat MERCAN, TİKA I. Hukuk Müşaviri Mehmet PARLAK ve çoğunluğu Japon vatandaşlarından olmak üzere 500’ün üzerinde misafir katıldı.

İftar vesilesi ile Türk- İslam kültürünün ebru ve hüsn-ü hat sanatlarından örnekler misafirler ile paylaşıldı ayrıca canlı ney dinletisine yer verildi.

Japon misafirler kültürel açıdan son derece doyurucu buldukları programda icra edilen ebru sanatını keyifle izlerken, iftar yemeği esnasında Türk Tasavvuf Müziğinin seçkin eserlerini dinleme imkânı elde etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Kolombiya ve Ekvador’da Ramazan Programları

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kolombiya’da ve Ekvador’da iftar programı düzenlendi ve gıda yardımı dağıtıldı. TİKA Ekvador’da 3 gün boyunca iftar düzenleyip gıda paketi dağıttı. Ekvador İslam Birliği bünyesindeki camide düzenlenen iftarlara...