Haberler

17 Kasım 2020

TİKA’dan Tanzanya’da Sel Mağdurlarına Yardım

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Verein Tut Elimi Derneği ile işbirliğinde Tanzanya’daki sel felaketinden zarar gören 300 aileye gıda ve temizlik malzemesi yardımında bulundu.

Tanzanya’nın ekonomik başkenti Darüsselam’da yaşanan sağanak yağışlar sonrasında oluşan sel baskınları özellikle ciddi altyapı eksikliğinin olduğu ve dar gelir grubundan insanların yoğun olarak yaşadığı Temeke bölgesi halkını olumsuz yönde etkiledi.

TİKA ve Verein Tut Elimi Derneği, Tanzanya’daki sel felaketinden en çok etkilenen bölgelerin başında gelen Temeke’de ilçe kaymakamlığı ile eşgüdüm halinde önceden tespit edilmiş 300 aileye gıda ve temizlik malzemesi yardımında bulunarak acil ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlandı.

Dağıtım programına Temeke İlçe Kaymakamı Godwin Gondwe, Verein Tut Elimi Derneği Türkiye Temsilcisi Selman Çeliktaş ve TİKA Darüsselam Ofisi yetkilileri katıldı. Törende konuşan Gondwe, bu zor zamanda Temeke halkının yanında olarak destek ve dayanışmada bulunulmasından duyduğu memnuniyeti ve minnettarlığı dile getirerek, ülkemiz insanının cömertliğini ve yardımseverliğini bir kez daha gösterdiğini söyledi. 

 

Sonraki Haber

TİKA'dan Kosova’da Veteriner Hekimlere Tecrübe Paylaşım Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen Kosovalı veteriner hekimlere yönelik "Tecrübe Paylaşımı Online Eğitim Programı" video konferans yönetimiyle başladı. Kosova Veteriner Hekimler Odası iş birliğindeki programın açılışında konuşma yapan TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Dairesi...