Haberler

31 Ekim 2019

TİKA’dan Tanzanya’da Balıkçılara Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tanzanya’nın Tumbatu Adası’da balıkçılara ekipman desteği sağlandı.

TİKA tarafından gerçekleştirilen balıkçılık ekipmanı desteği projesinin teslim töreni Unguja Adası’nın kuzeyinde yer alan Mkokotoni bölgesinde gerçekleştirilen teslim töreninde Tumbatu Milletvekili Juma Hija, Tumbatu Balıkçılar Birliği üyelerinin kullanacağı balıkçılık ekipmanını birlik adına teslim aldı.  

Mkokotoni Mesleki Eğitim Merkezi’nde yerel yöneticilerin, halkın ve balıkçıların katılımı ile gerçekleştirilen törende Tumbatu Balıkçılar Birliği’nden Khatibu Habibi Ali, TİKA’ya sağladığı proje desteğinden ötürü teşekkür ederken, bu projenin Tumbatu Adası’nda balıkçılıkla geçimini sürdüren yerel halkın sosyo ekonomik anlamda gelişmesine katkı vermesi açısından oldukça önemli olduğunun altını çizdi. Ayrıca, Tumbatu Milletvekili Juma Hija’ya bölge halkının kalkınmasına yönelik verdiği destek ve çabalarından dolayı TİKA’ya teşekkürlerini iletti.  

TİKA yetkilileri projenin geçimini balıkçılık ile idame ettiren bölge halkı için önemine vurgu yaparken, aynı zamanda gelir getirici bir proje olması yönüyle de bölge halkının gelir düzeyinin artırılmasına katkı sağlayacağını ve istihdam yaratacağını söyledi.

 

 

Sonraki Haber

TİKA'dan Gürcistan'ın Tarımsal Kalkınmasına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Gürcistan Çevre Koruma ve Tarım Bakanlığı arasındaki iş birliği çerçevesinde, tarımsal eğitim projelerinin hayata geçirilmesi amacıyla "Gürcistan Tarım İşbirliği Mutabakat Zaptı" imzalandı. Gürcistan Ulusal Gıda Ajansının Tiflis'teki...