Haberler

01 Temmuz 2021

TİKA’dan Tacikistan Avesta Haber Ajansı’na Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tacikistan’ın en önemli haber ajanslardan biri olan Avesta Haber Ajansı’na multimedya ekipmanları temin etti.

Tacikistan’daki iletişim ve yayıncılık alanında önde gelen ajanslardan biri olan Avesta Haber Ajansı 2004 yılından bu güne faaliyet göstermektedir. Ajans, siyasi, ekonomik, kültürel, sosyal ve diğer alanlardaki güncel haberleri takipçilerine ulaştırıyor.

Proje kapsamında temin edilen ekipmanlar ile Ajansın altyapısının ve yeni nesil habercilik kapasitesinin güçlendirilmesi amaçlanıyor. Proje aynı zamanda Tacikistan’da özel medya sektörünün gelişmesine ve ülkemizin Tacikistan kamuoyu nezdinde tanıtımına yönelik faaliyetlerimizin daha etkin şekilde duyurulmasına imkân ve fırsat sağlayacak.

Sonraki Haber

TİKA’dan Bosna Hersek’teki Ayvaz Dede Şenliklerine Destek

Anadolu’dan Bosna Hersek’e gelen Horasan Erenlerinden Akhisarlı Ayvaz Dede anısına 500 yılı aşkındır düzenlenen etkinliğe Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müzik Topluluğu Mehter Takımı...