Haberler

29 Ağustos 2018

TİKA’dan Romanya’ya Bir Sağlık Hizmeti Daha

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bükreş’te faaliyet gösteren Bükreş Sf. Pantelimon Acil Klinik Hastanesinin Ortopedik Cerrahi bölümünün ihtiyaç duyduğu tıbbi ekipman ve anestezi cihazının temini sağlandı.

TİKA, Romanya’da gerçekleştirdiği sağlık projelerine bir yenisini daha ekledi. TİKA, Bükreş Sf. Pantelimon Acil Klinik Hastanesinin Ortopedik Cerrahi Bölümüne hastalara daha modern koşullarda hizmet verilmesi için ihtiyaç duyulan tıbbi ekipman ve anestezi cihazı desteğinde bulundu. Yeni cihazlar ile birlikte hassasiyet gerektiren ağır yaralı hastalar başta olmak üzere cerrahi operasyon gerektiren tüm tedaviler daha kolay bir şekilde yapılabilecek.

1972 yılından beri hizmet vermekte olan Sf. Pantelimon Acil Klinik Hastanesi, 12 klinik ve yaklaşık 520 yatak kapasitesiyle acil müdahale hastanesi olarak Bükreş ve çevresindeki bölgelerinin sakinlerine hizmet veriyor.  TİKA’nın gerçekleştirdiği proje, hastanenin Sağlık Bakanlığı “Uyum Programı” çerçevesinde kapasite artırımı ve modernizasyonuna katkı sağladı.

Romanya’da sağlık sisteminin iyileştirilmesi ve sağlık alanında kurumsal kapasitelerin arttırılmasına yönelik proje ve programlarını arttırarak devam eden TİKA, Romanya vatandaşlarının etnik ayrım gözetmeksizin eşit, modern ve kaliteli sağlık hizmetine erişimine katkı sağlıyor.

Sonraki Haber

TİKA’nın Genç Gönüllüleri Latin Amerika’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Anadolu Ajansı, THY, TRT ve sivil toplum kuruluşları işbirliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Tecrübe Paylaşım Programı kapsamında ilk kez Latin Amerika bölgesine gelen 11 gönüllü elçi Kolombiya programlarını...