Haberler

17 Şubat 2017

TİKA’dan Pakistanlı Yetim Öğrencilere Eğitim Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Pakistan’ın en kalabalık şehri Karaçi’de yetim öğrencilere kırtasiye malzemesi desteğinde bulunuldu.

TİKA, Pakistan’da eğitim alanında gerçekleştirdiği faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda, TİKA ve Al-Mustafa Sosyal Yardımlaşma Derneği işbirliğinde 650 yetim öğrenciye eğitim-öğretim döneminde kullanacakları bir yıllık kırtasiye malzemesi düzenlenen törenle teslim edildi.

Dağıtım töreni, AMAN-17 Tatbikatına iştirak etmek üzere Pakistan’a gelen Türk Deniz Kuvvetlerine ait TCG GELİBOLU Fırkateyni’nde yapıldı. Törene TCG GELİBOLU Komutanı Dz. Yb. Ali Tuna Baysal ve beraberindeki gemi personeli, İslamabad Program Koordinatörü Mehmet Emre Aktuna, Koordinatör Yardımcısı İbrahim Katırcı ile Al-Mustafa Sosyal Yardımlaşma Derneği yöneticileri ve yetim öğrenciler katıldı.

İslamabad Koordinatörü Aktuna,  TİKA olarak Pakistan’daki yetimler için düzenli aralıklarla yapılan kırtasiye ve malzeme dağıtımı dahil bir çok faaliyet gerçekleştirdiklerini ve yetimlerin yanında olmaya devam edeceklerini belirtti. 

Sonraki Haber

TİKA Koordinatörler Buluşması Saha Ziyaretleri İle Sona Erdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Koordinatörler Buluşması kapsamında Konya’da saha ziyaretleri gerçekleştirilerek TİKA, Mevlana Kalkınma Ajansı ve MÜSİAD Konya işbirliğinde yerli üretim ve sanayinin yurt dışı yatırım fırsatlarının değerlendirildiği İş ve Yatırım Forumu...