Haberler

01 Kasım 2021

TİKA’dan Namibya Haber Ajansına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Namibya Resmi Haber Ajansına (NAMPA) teknik ekipman desteğinde bulundu.

Uluslararası ve ulusal haberlerin toplanması ve dağıtımından sorumlu Namibya Haber Ajansı (NAMPA), 1991 yılından bugüne Namibya Cumhuriyeti’nin resmi haber ajansı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Abonelerine ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasi konularda fotoğraf ve video haber içeriği sağlayan NAMPA çeşitli sosyal medya araçları üzerinden de haber ve görsellerini halka ulaştırıyor.

TİKA tarafından törenle teslim edilen kamera, bilgisayar, ses sistemi gibi görsel ve işitsel ekipmanlar sayesinde NAMPA’nın haber üretim kapasitesinin arttırılarak, çeşitli sosyal medya araçlarında görsel üretimi yapabilmesi ve internet üzerinden canlı yayın yapmasına olanak sağlandı.

Teslim törenine katılan Namibya Bilgi ve İletişim Teknolojisi Bakan Yardımcısı Emma Theofelus, bilginin halka ulaşmasının önemine vurgu yaparak, TİKA’ya ve Türk halkına verilen destekten dolayı teşekkürlerini sundu.

Sonraki Haber

TİKA tarafından Bosna Hersek'te Coğrafi Bilgi Sistemleri Eğitimi Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Saraybosna Üniversitesi Ormancılık Fakültesi bünyesinde kurulan "Coğrafi Bilgi Sistemleri Laboratuvarı" projesi kapsamında planlanan eğitimlerin ilk aşaması,  Saraybosna Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi ile işbirliğinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Bosna Hersek...