Haberler

19 Aralık 2023

TİKA’dan Mozambik’te Mesleki Eğitim Altyapısını Güçlendiren Proje

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Mozambik’in Katembe köyünde bulunan Katembe Meslek Okulunda, Elektrik-Elektronik Mesleki Eğitim Atölyesi kurulmasına destek sağladı.

TİKA ve Mozambik Cumhuriyeti Devlet Gençlik ve İstihdam Genel Sekreterliği iş birliğinde gerçekleştirilen proje ile bölge gençlerinin mesleki ve teknik eğitim hizmetlerine daha etkin ulaşım sağlanması hedefleniyor.

TİKA tarafından temin edilen bakım, onarım, yapım işleri ile eğitim araç ve gereçleri, atölyenin verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayacak.

Proje kapsamında her yıl yaklaşık 200 öğrenciye yönelik mesleki eğitim programları düzenlenerek, gençlerin elektrik-elektronik alanında yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanınacak.

Mozambik Devlet Gençlik ve İstihdam Sekreterliği Mesleki Eğitim Müdürü Leo Elias Jamal, TİKA’nın sağladığı destek için teşekkürlerini ileterek, Katembe bölgesindeki gençlerin istihdam edilmesi ve nitelikli iş gücüne katkı sağlanması açısından projenin önem taşıdığını belirtti.

Sonraki Haber

TİKA Gürcistan’da, Yumurta ve Tavuk Üretimini Destekliyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ahıska Türkü ve Gürcistanlı ailelere tavukçuluk ekipmanları temin etti. TİKA ve Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) iş birliğinde, Tiflis, Ozurgeti, Gori ve Ahıska kentlerinde yaşayan 18 Ahıska Türkü...