Haberler

24 Nisan 2020

TİKA’dan Moldova’nın Kovid19 ile Mücadelesine Koruyucu Tıbbi Malzeme Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Moldova’da yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelede görev yapan sağlık personelinin ve güvenlik güçlerinin virüsten korunmasına katkı amacıyla koruyucu tıbbi malzeme yardımı yaptı.

Koronavirüsle mücadelede görevlerine özveri ile devam eden sağlık personeli ve güvenlik gücü arasında da birçok Kovid-19 vakasının görüldüğü Moldova Cumhuriyeti’nde; 10.000 adet tıbbi maske, 10.000 çift eldiven, 1.000 litre dezenfeksiyon solüsyonu ve 250 adet yüz koruyucu siperlik  İçişleri Bakanı Pavel Voicu’nun katıldığı törenle İçişleri Bakanlığı’na, 1.000 adet N95 maske ve 250 adet yüz koruyucu gözlük Komrat Bölge Hastanesi ile Kahul Bölge Hastanesi’ne teslim edildi.

Ayrıca Çadır-Lunga Meslek Okulu ve Beltz M. Blanc Çocuk Sanat Merkezine ikişer adet dikiş makinesi, birer adet perçin makinesi ve hammadde temin edilerek öğretmenler tarafından tıbbi koruyucu kıyafet ve maske üretilmesine destek verildi. Bu merkezlerde üretilen koruyucu ürünler Moldova’da bulunan hastanelere gönderilecek.

TİKA Kişinev Program Koordinatörü Selda Özdenoğlu açıklamasında, Kovid-19 ile mücadele eden sağlık personelinin ve alınan önlemlerin uygulanmasına büyük rol oynayan güvenlik güçlerinin korunmasının önemine vurgu yaptı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Cibuti’de 1.000 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Cibuti Sosyal Hizmetler ve Dayanışma Bakanlığı işbirliğinde Cibuti’de Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında bin aileye gıda yardımı dağıtılmaya başlandı.  2020 yılı sonunda bütün dünyada etkisini gösteren Covid-19...