Haberler

24 Kasım 2021

TİKA’dan Moğolistan’daki Yaşlılar Merkezine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Moğolistan Nalayh ilçesindeki Nalayh Belediyesi Yaşlılar Merkezini yenileyerek donanım desteğinde bulundu.

1988 yılında yaşlılara yönelik sosyal faaliyetler ve çeşitli etkinlikler düzenlenmesi ve yaşlıların boş zamanlarını daha verimli geçirebilmeleri amacıyla kurulan Nalayh Belediyesi Yaşlılar Merkezi binasının yıpranması ve donanım eksiklikleri nedeniyle yeterli hizmeti veremiyordu.

Nalayh Belediyesi tarafından Yaşlılar Merkezinin yenilenmesi için destek talebinde bulunulması üzerine proje yürüten TİKA, merkezi yenileyerek gerekli ekipmanlarla donattı.

Merkezin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene, Moğolistan Başbakan Yardımıcısı Amarsaikhan Sainbuyan, Çalışma ve Sosyal Koruma Bakan Yardımcısı Zulfikar Sarkıt, T.C. Ulanbator Büyükelçisi Zafer Ateş, Nalayh Belediye Başkanı Randnaabazar Çoijinsambuu, TİKA Ulanbator Koordinatörü Emrah Ustaömer, Nalayh Belediyesi Mecliş Başkanı Narantuya Pürevdorj ve Nalayh Yaşlılar Merkzei Başkanı Otgonpürev Batsüh katıldı.

Moğolistan Başbakan Yardımcısı Amarsaikhan Sainbuyan açılışta yaptığı konuşmada, Türk Moğol halkının yüzyıllardır süre gelen dostluğa sahip olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Moğolistan’ın her köşesinde projeler gerçekleştirdiğini vurguladı. Sainbuyan, verilen desteklerden dolayı Türkiye Cumhuriyeti ve TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Yaşlılar Merkezi Başkanı Otgonpürev Batsüh ise konuşmasında, merkezin binasının ve malzemelerinin çok eskidiğini ve bu kapsamda TİKA’dan destek talebinde bulunulduğunu ve bu taleplerinin çok kısa sürede gerçekleştirildiğini belirtti. Yaşlıların modern bir binaya sahip olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Batsüh, Türk halkına ve TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA Tarafından Tunus'ta Zeytune Üniversitesi Kütüphanesine Otomasyon Sistemi Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), tarafından Tunus Zeytune Üniversitesi Kütüphanesine kurulan elektronik veri tabanı ve barkodlu kayıt sistemi hizmete açıldı. TİKA, tarafından Tunus Zeytune Üniversitesi Kütüphanesine kurulan elektronik veri tabanı ve barkodlu kayıt...