Haberler

24 Haziran 2016

TİKA’dan Moğolistan’da Sınır Karakollarında Kreş Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moğolistan’ın Uvs Vilayeti’nde Sınır Karakollarına iki adet çadır kreş temin edildi.

TİKA Başkan Yardımcısı Mehmet Süreyya Er, Başkan Danışmanı Kamil Kolabaş, Ulanbator Program Koordinatörü Veysel Çiftci ve Moğolistan Masa Sorumlusu Serhat Küçükkurt katılımıyla Uvs Vilayeti’nde Sınır Karakollarına yapılan iki adet çadır kreş projesinin açılışını gerçekleştirildi.

Sınır Karakolları ikinci komutanı yaptığı konuşmada, Sınır karakolunda görev yapan asker, gümrük muhafaza mensupları ile çevre bölgelerde bulunan çocuklarının faydalanması için yapılan kreş, bu bölgeye tayini çıkan kişilere kreş olmadığı için ayrı kaldıkları aileleri ile bir araya gelme imkanı sağladığı ifade etti. Çalışan anne babaların çocuklarını güvenle bırakabileceği bir ortamın oluştuğunu dile getirerek bunun için Türkiye’ye ve TİKA’ya teşekkür ettiğini belirtti. Sınır karakolunun bulunduğu Davs İlçe Kaymakamı ise TİKA’ya teşekkürlerini ifade etti.

TİKA Başkan Yardımcısı Mehmet Süreyya Er, Moğolistan’da gerçekleştirilen projelere değinerek özellikle eğitimin önemini vurguladı. Er, çadır kreşin çocuklara Türkiye’nin bir armağanı olduğunu belirtti. 

Sonraki Haber

TİKA'dan Tiran'daki Veteriner Kliniğine Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Tiran Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren veteriner kliniğine ekipman desteğinde bulundu. Veteriner kliniğinde gerçekleşen teslim törenine katılan TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin ve Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Hidayet...