Haberler

22 Kasım 2016

TİKA’dan Maş Fasulyesi Yetiştiricilerine Tohum Desteği

TİKA ve Burkina Faso L’Association Belwet Derneği işbirliğinde Mung Bean- Maş Fasulyesi Yetiştiriciliği Projesi gerçekleştirildi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve L’Association Belwet Derneği işbirliğinde Burkina Faso’da gerçekleştirilen Mung Bean- Maş Fasulyesi Yetiştiriciliği Projesi kapsamında 200 üreticiye tohum desteğinde bulunuldu.

Afrika ülkelerinin vazgeçilmez tahılı olan Mung Bean Maş Fasulyesi yetiştiriciliği özellikle kırsal alanda yaşayan üreticiler için gelir getirici olması bakımından büyük önem taşıyor. Bu kapsamda TİKA ve L’Association Belwet Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen Mung Bean Yetiştiriciliği Projesi kapsamında, 25.500 hektar alanda maş fasulyesi yetiştirilmesi amacıyla 200 üreticiye tohum desteği sağlandı. TİKA ve L’Association Belwet Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen söz konusu projeyle üreticiler, yılda 2 kez ürün alabilecekler.

L’Association Belwet Derneği Başkanı Larlé Naaba Tigré, proje kapsamında verilen destek için Türkiye Cumhuriyeti Devletine, TİKA ve Burkina Faso Türkiye Büyükelçiliği’ne teşekkürlerini sundu

Sonraki Haber

15 Temmuz Kahramanları Bakü’de Anıldı

Azerbaycan’da düzenlenen Türk Filmleri Haftası kapsamında başkent Bakü’de bulunan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Yerli Düşünce Derneği tarafından tertip edilen 15 Temmuz kahramanlarını anma basın toplantısına...