Haberler

25 Nisan 2022

TİKA’dan Macaristan’da Öğrencilere İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), 2022 Ramazan programları kapsamında Macaristan üniversitelerinde öğrenim gören Türk öğrenciler için iftar programı düzenledi.

22 Nisan 2022 tarihinde Budapeşte’deki Yunus Emre Kültür Merkezi binasında düzenlenen iftar programına, Türk-Macar Öğrenci Derneği  (KAPU) aracılığıyla 75 üniversite öğrencisi katılım sağladı.

İftar programına, Macar üniversitelerinde eğitim hayatına devam eden Türk öğrencilerin yanısıra, KAPU ile temas halinde olan Pakistan’dan Azerbaycan’a ülkede öğrenim gören birçok öğrenci katıldı.

T.C. Budapeşte Büyükelçiliği, TİKA, Yunus Emre Kültür Merkezi ve Türk Keneşi çalışanlarının öğrencilerle ile bir araya geldiği programda, yabancı öğrenciler Türk-Ramazan sofralarını görme ve deneyimleme imkanına sahip oldular.

Sonraki Haber

TİKA ile Özbekistan Türk Milli Kültür Merkezi Taşkent'te İftar Programı Düzenledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Özbekistan Türk Milli Kültür Merkezi iş birliğinde iftar programı düzenlendi. Taşkent'teki bir Türk lokantasında verilen iftarda, Özbekistan'da faaliyet gösteren Türk kurumlarının temsilcileri, Taşkent Büyükelçiliği mensupları ve ülkede yaşayan...