Haberler

14 Kasım 2023

TİKA’dan Macaristan’da Düzenlenen Çocuk Onkolojisi Konferansına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Macaristan'ın Miskolctapolca şehrinde düzenlenen 16. Doğu-Orta Avrupa Bölgesel Pediatrik Onkoloji Konferansına destek sağladı.

Macar Pediatrik Onkoloji Ağı/Macar Pediatrik Onkolog ve Pediatrik Hematologlar Derneği tarafından Miskolctapolca şehrinde “16. Doğu-Orta Avrupa Bölgesel Pediatrik Onkoloji Konferansı” ve “24. Romanya-Macaristan İşbirliği Konferansı” düzenlendi.

Çocuk onkolojisi alanında önemli bir çalışma ortamı sunan konferans, Doğu ve Orta Avrupa'nın birçok ülkesinden yaklaşık 100 katılımcının karşılıklı bilgi ve tecrübe aktarımına olanak sağladı.

Konferansa Türkiye adına Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinden katılan Doç. Dr. Ganiye Begül Küpeli ve Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden katılan Dr. Tekin Aksu Türkiye’nin çocuk onkolojisi alanındaki faaliyetleri ve bu alanda geliştirilen tıbbi olanaklar hakkında sunum yaptı.

Sonraki Haber

TİKA’dan “Yenilikçi Tekstil Eğitimi” Programına Destek

Gelişmekte olan ülkelere yönelik olarak; Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK), Bursa Test ve Analiz Laboratuvarı Müdürlüğü (BUTAL), Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma...