Haberler

12 Nisan 2022

TİKA’dan Lübnanlı Yetim Çocuklarla İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Lübnan'ın Akkar kentindeki 270 yetim için iftar programı gerçekleştirdi.

Program, 3-17 yaş arası 185 i yetim ve kalıcı, 85’i de engelli ve gündüzcü olmak üzere toplam 270 çocuğa ev sahipliği yapan El-İslami Yetimhanesinde düzenlendi.

İftar Programına, Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy, Sosyal Refah Enstitüsü Genel Müdürü Nada Salam Naja, Yunus Emre Enstitüsü Beyrut Koordinatörü Furkan Özdemir, İçişleri Ataşesi Albay Cafer Öz ve Askeri Ataşe Yardımcısı Yüzbaşı Erdal Pekin katıldı.

Programda konuşma yapan Ulusoy, Ramazan ayında bu anlamlı programı düzenlemeye vesile olan TİKA ve yetimhane müdürlüğüne teşekkür etti. Ulusoy, "Türkiye olarak Lübnan ve Lübnan halkını çok seviyoruz. TİKA ile birlikte burada sizin aranızda olmamız bu sevginin göstergesidir." dedi.

Önceki yıllarda TİKA tarafından sağlanan enstrüman desteğiyle kurulan Al Rabiata Al Sakafia Derneği Orkestrası da iftar programı boyunca ramazan ezgileri icra etti.

Program, TİKA'nın çocuklara hediyeler sunmasıyla sona erdi.

Sonraki Haber

TİKA, Güney Afrika ve Lesotho’lu Kadınlara Girişimcilik Eğitimleriyle Destek Veriyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından; Güney Afrika ve Lesotho’da girişimcilik kültürünün güçlendirilmesi amacıyla küçük ölçekli işletme sahibi kadın girişimcilere yönelik “Temel Girişimcilik Eğitimi” programı düzenlendi. TİKA ve İstanbul Ticaret Odası Bilgiyi Ticarileştirme...