Haberler

27 Mayıs 2020

TİKA’dan Lübnan’da 1.000 Aileye Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Lübnan’ın Trablusşam şehrinde yaşayan ihtiyaç sahibi 1.000 aileye gıda paketi yardımı ulaştırıldı.

Ramazan ayı vesilesiyle hazırlanan gıda paketleri Trablusşam Belediyesine teslim edildi.

Teslim töreninde konuşan Trablusşam Belediye Başkanı Riad Yamaq, bu zorlu şartlarda verilen destekten ötürü Türkiye Cumhuriyeti ve Türk halkına teşekkürlerini sunarak, işbirliğinin devamını dilediğini ifade etti.

TİKA Beyrut Koordinatörü Orhan Aydın da paylaşmanın ve dayanışmanın zirveye ulaştığı Ramazan ayında 1.000 ihtiyaç sahibi aileye iletilmek üzere hazırlanan ve temel gıda maddelerinden oluşan yaklaşık 15 ton malzemenin Trablusşam Belediyesine teslimatını gerçekleştirdiklerini ve ilerleyen günlerde gıda yardımlarını diğer bölgelerde devam ettirmeyi planladıklarını belirtti.

Lübnan’da geçtiğimiz günlerde de Bekaa bölgesinde ve Beyrut’ta yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak 1.300 gıda paketi yardımı yapılmıştı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Cezayir’e Teknik Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Cezayir’in Oran şehrinde bulunan Yüksek Öğretim Bakanlığı Sağlık Bilimleri Araştırma Ajansı bünyesinde telekonferans salonu ve interaktif eğitim birimi kuruldu. TİKA tarafından kurulan telekonferans salonu Cezayir’in diğer eyaletlerinde...