Haberler

03 Ocak 2022

TİKA’dan Lesotho’da Covid 19 İle Mücadeleye Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), tarafından Lesotho Krallığı Dışişleri ve Uluslararası İlişkiler Bakanlığı’na Covid-19 ile mücadeleleri kapsamında koruyucu materyal ve hijyen malzemeleri temin edildi.

Proje ile Omicron varyantının Güney Afrika Bölgesi’nde hızla yayıldığı dönemde hastalık ile mücadeleye önemli katkı sunacağı düşünülen içerisinde maske, eldiven, dezenfektan gibi kişisel hijyen malzemelerinin yanı sıra binaların temizlenmesinde kullanılan fumigasyon makinesi ve solüsyonu ile gerekli koruyucu kıyafetlerinde yer aldığı malzemeler Lesotho Dışişleri ve Uluslararası İlişkiler Bakanlığı’nda Dışişleri Bakanı Sn. Matṥepo Ramakoae, T.C. Pretorya Büyükelçisi Sn. Ayşegül Kandaş ve TİKA Pretorya Koordinatörü Abdulkadir Abukan’ın katılımı ile düzenlenen törende teslim edildi.

Programda konuşan T.C. Pretorya Büyükelçisi Sn. Ayşegül Kandaş, salgın ile mücadelenin yanı sıra TİKA’nın tarım, eğitim, kadınların güçlendirilmesi ve altyapı alanlarındaki projeleri ile de Lesotho’da aktif olduğunun altını çizdi.

Dışişleri Bakanı Sn. Matṥepo Ramakoae ise konuşmasında bu desteğin, diğer TİKA projeleri ve Türkiye Bursları gibi Türk halkı ile Lesotho arasında süren iyi ilişkilerin bir göstergesi olduğunu belirtti.

Sonraki Haber

TİKA Tarafından Hırvatistan'da Çocuk Yuvasına Konuşma Terapisi Odası Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Hırvatistan’ın doğusundaki Slatina şehrinde, 1974 yılından bu yana faaliyet gösteren ve 300’ün üzerinde çocuğa eğitim veren Slatina Zeko Çocuk Yuvası bünyesinde tam donanımlı bir Logopedi Odası kuruldu....