Haberler

20 Mayıs 2020

TİKA’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 1000 Aileye Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kovid-19 salgınıyla mücadele ve Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında KKTC’de ihtiyaç sahibi ailelere destekte bulundu.

TİKA, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele ve ramazan ayı faaliyetleri kapsamında KKTC'deki ihtiyaç sahibi ailelere gıda desteğinde bulundu.

Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt ve Lefke bölgelerinde, temel gıda malzemeleri ve süt, hurma, çay, kahve gibi ürünlerin yanı sıra Kıbrıs’a ait yerli ürünlerin de yer aldığı yaklaşık 25 ton gıda malzemesi ihtiyaç sahibi 1.000 aileye ulaştırıldı.

Toplamda 5.000 kişinin faydalandığı Ramazan gıda paketlerinin dağıtımı, T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği’nin koordinasyonunda TİKA Lefkoşa Program Ofisi personeli, KKTC’de faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşları ile köy ve mahalle muhtarlıkları aracılığı ile gerçekleştirildi.

 

Sonraki Haber

Romanya'da Kimsesiz Çocukların Yüzü TİKA’nın Dağıttığı Bayram Hediyeleriyle Güldü

Romanya'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede karantina sürecinden en çok etkilenen kimsesiz çocuk ve gençlerin yüzleri, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) ramazan dolayısıyla dağıttığı bayramlık hediyelerle güldü. TİKA tarafından salgın nedeniyle karantinada olan, sosyal faaliyet...