Haberler

08 Ekim 2018

TİKA’dan Küba Radyo ve Televizyon Kurumu’na Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), TRT işbirliğinde Küba Radyo Televizyon Kurumuna (ICRT) HD Yayınları alanında eğitim desteğinde bulundu.

TRT merkez binasında gerçekleştirilen eğitim boyunca Küba heyetine HD yapım ve Haber Stüdyosu, HD Ana Kumanda ve Uydu İletim Sistemleri ve 4K Kamera Sistemleri gibi konularda eğitim verildi.

Küba heyetine başkanlık eden Devlet Televizyonu Genel Müdür Yardımcısı Guillermo Manuel Pavon Pacheco, verilen destekten dolayı TİKA ve TRT’ye teşekkür ederek, yapılan işbirliğinin kendileri için çok anlamlı olduğunu, gelecekte de işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyacaklarını dile getirdi. Ziyaret kapsamında çeşitli temaslarda bulunan Pavon, TİKA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin ve TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu ile işbirliği yapılabilecek alanlar hakkında görüşmeler gerçekleştirdi. TİKA Başkan Yardımcısı Çetin, TİKA’nın daha önce Küba’ya Güneş Enerjisi ve Nohut Yetiştiriciliği alanlarında destek verdiğini belirterek, Küba ile olan işbirliğinin artarak devam edeceğini vurguladı.

Bir hafta süren eğitim programının ardından, Küba devlet televizyonu heyetine TRT Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu tarafından sertifikaları verildi.

Sonraki Haber

Türkiye’nin Kültürel Diplomasisi Bakü’de Anlatıldı

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de "Kültürel diplomasi kavramı ve Türkiye'nin kültürel diplomasisinde TİKA ve Yunus Emre Enstitüsünün rolleri" temalı panel düzenlendi. ADA Üniversitesinde düzenlenen panele; Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, KKTC Bakü Temsilcisi Ufuk Turganer, ADA Üniversitesi...