Haberler

07 Mayıs 2020

​TİKA’dan Koronavirüsle Mücadele Eden Cezayir’e Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından başkent Cezayir ve Oran şehirlerinde sağlık çalışanlarına dağıtılmak üzere 30 bin cerrahi maske temin edildi.

Cezayir Cumhurbaşkanlığı'nca, koronavirüsle mücadelede malzeme desteği sağlamakla görevlendirilen Cezayir Sağlık Bakanlığı Cezayir Hastaneleri Merkezi Eczanesi –Pharmacie Centrale des Hôpitaux- (PCH)- ne teslim edilen maskeler sağlık çalışanları için kullanılacak. Özellikle maske ve koruyucu giysi sıkıntısının bulunduğu ülkede, yetkililer TİKA’ya ve Türkiye Cumhuriyeti’ne tıbbi maske desteği için teşekkür etti.

Koronavirüsle mücadelede daha önce Batna Üniversitesi bünyesinde TİKA tarafından verilen 3D yazılım kursuna katılan uzmanlar yine TİKA tarafından hibe edilen 3D yazıcı ve bilgisayarla siperli maske üretimi yapmış ve ayrıca Cezayir Kızılayı ile işbirliğinde TİKA tarafından temin edilen 5 ton temizlik ve hijyen malzemesi ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmıştı.

Sonraki Haber

TİKA Ramazan’da da Arakanlı Mültecilerin Yanında

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bangladeş’teki kamplarda hayatını sürdüren Arakanlı Mültecilere 5.000 adet temel gıda malzemelerinden oluşan yardım paketleri dağıtıldı. TİKA kesintisiz olarak Arakanlı Müslüman Mültecilerin yaşadığı kamplarda birçok insani yardım faaliyetlerine...