Haberler

17 Temmuz 2018

TİKA’dan Komorlara Tekerlekli Sandalye Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Komorlar’daki engelli vatandaşlara 200 tekerlekli sandalye desteğinde bulundu.

TİKA tarafından Komorlar’daki sosyal sorumluluk projelerine bir yenisi daha eklenerek, engelli vatandaşlara verilmek üzere İslami İşler ve Eğitim İşleri Yüksek Komiserliği'ne bağlı Zekât İdaresine 200 manuel tekerlekli sandalye desteğinde bulunuldu.

Komorların nüfusu 2016 yılında resmi olarak açıklanan sayım sonuçlarına göre 806 bin olarak tespit edildi. Nüfusun yaklaşık %0.7’sinin (6.470 kişi) engellilerden oluştuğu ve engelli vatandaşların içinde en büyük oranı fiziksel engellilerin oluşturduğu biliniyor. Fiziksel engelli bireylerin hareket özgürlüğü çevre ve konut alanlarında çok sınırlı. Mevcut altyapı engelli vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veremiyor.  

Engelli bireylerin sosyal hayata katılımlarını kolaylaştırmak amacıyla hazırlanan proje ile TİKA tarafından 200 adet tekerlekli sandalye temin edildi.

Gerçekleştirilen tekerlekli sandalye dağıtımında mutlulukları yüzlerinden okunan engelli vatandaşlar TİKA’ya ve Türk halkına teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Sırbistan Güvenlik Güçlerine Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen “Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi” kapsamında, Sırbistan polisine “Seyahat Belgeleri Sahteciliği Uzmanlık Eğitimi“ düzenledi.   TİKA ve T.C Emniyet Genel Müdürlüğü...