Haberler

10 Eylül 2021

TİKA’dan KKTC'de Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’na Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’na ana stüdyoda kullanılmak üzere 4K görüntü kalitesine sahip led ekran temin edildi.

Proje kapsamında, BRT’nin canlı yayınlarının da yapıldığı ana stüdyoda kullanılan standart çözünürlüğe sahip video ekran, 4K görüntü kalitesine sahip dev bir led ekran ile değiştirilmiş ve görüntü kalitesi iyileştirilmiş oldu.

Modern Led ekranın kurulumu sonrasında TİKA Lefkoşa Program Koordinatörü Havva Pınar Özcan Küçükçavuş ve Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Meryem Özkurt stüdyoda incelemelerde bulundu.

Küçükçavuş; BRT ile TİKA Ofisi KKTC’de açılmasından önce de projeler yapıldığını, benzer projelere TİKA Ofisinin açılmasının ardından da devam edildiğini,  muhtelif donanım desteklerinde bulunulduğunu ifade etti.  Yine, BRT personelinin TİKA’nın Anadolu Ajansı ve Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu ile ortaklaşa gerçekleştirdiği medya eğitimlerine katılım sağladığını ifade eden Küçükçavuş; ülkenin tek devlet televizyonu konumunda bulunan BRT  ile olan işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Meryem Özkurt da TİKA’ya Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’na katkılarından dolayı teşekkür etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Bosna Hersek’te Fiziksel ve Zihinsel Engelliler Okuluna Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bosna Hersek’in Zenitsa şehrinde faaliyet gösteren Fiziksel ve Zihinsel Engelliler Terbiye, Eğitim ve Rehabilitasyon Okuluna engelli asansörü kurulumu gerçekleştirildi. 1967 yılında kurulan ve 11 sınıf dahilinde 7-21...