Haberler

15 Mart 2017

TİKA’dan Karayip Ülkesi Grenada’nın Turizm Altyapısına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Karayip ülkesi Grenada’nın turizm alt yapısına malzeme ve ekipman desteğinde bulunuldu. 

Grenada Turizm ve Sivil Havacılık Bakanlığı tarafından önerilen turizm ve miras alanlarının bakımı projesi TİKA katkısıyla hayata geçirildi. Turizm sektörü, Grenada ekonomisinin başlıca gelir kaynağını oluşturuyor. Ülke, bünyesindeki tarihi yapıları ve milli parklarının yanı sıra doğal ve kültürel güzellikleri ile dünyanın pek çok bölgesinden turistleri ağırlıyor. Ancak son dönemde ekonomide baş gösteren mali sorunlar sebebiyle turizm alanlarının bakımı gerekli şekilde yapılamamaktaydı.

Grenada Turizm ve Sivil Havacılık Bakanlığının gönderdiği talep doğrultusunda harekete geçen TİKA,  ülkedeki milli parkların bakımı ve temizliği için gerekli ekipman ve malzeme desteğini sağladı. Verilen destek dışında Grenada Grand Etang Milli Parkı’nı ziyarete gelen turistlere bölgenin volkanik geçmişi, coğrafi özellikleri, fauna ve florası hakkında bilgi veren görsel-işitsel bir salonun kurulumu da yine TİKA’nın desteğiyle yapıldı. Kurulan görsel-işitsel salon sayesinde ülkeyi ziyarete gelen turistlerin ülke ile ilgili kendi dillerinde bilgi almaları sağlandı.

Grenada makamları TİKA’nın vermiş olduğu destekten dolayı Türkiye’ye ve TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

Uluslararası Osmanlı’dan Günümüze Cezayir Türkiye İlişkileri Sempozyumu Düzenlendi

T.C. Cezayir Büyükelçiliği, Cezayir Kültür Bakanlığı ve Afrika Araştırmacıları Derneği (AFAM) işbirliği ile T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TIKA) tarafından “Uluslararası Osmanlı’dan Günümüze Cezayir-Türkiye ilişkileri Sempozyumu” düzenlendi. Geçmişi 500 yıl öncesine dayanan,...