Haberler

23 Haziran 2021

TİKA’dan Karadağ’da 3 Boyutlu Tasarım ve Yazıcı Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Podgoritsa Belediyesi iş birliğinde Karadağ’da düzenlenen 100 saatlik “Temel Düzey 3 Boyutlu Tasarım ve 3 Boyutlu Yazıcı Kullanımı Eğitimi” tamamlandı.

TİKA’nın desteğiyle gerçekleştirilen Temel Düzey 3D Tasarım ve 3D Yazıcı Kullanımı Eğitimine katılan ve aralarında üniversitelerin tasarım bölümü öğrencilerinin, işverenler derneğinin ve başkent Podgoritsa’dan yetkililerinin de yer aldığı toplam 12 kişi, 12 gün süren 100 saatlik eğitimi başarıyla tamamladı.

Eğitim sonunda düzenlenen sertifika töreninde konuşan Podgoritsa Bilgi Sistemleri Merkezi Genel Müdürü Dzemal Lekiç, gerçekleştirilen eğitimden dolayı TİKA’ya teşekkür etti. Lekiç, 3D teknolojisinin birçok sektörde kullanımın arttığına işaret ederek benzer eğitimlerin gerçekleştirilmesinde TİKA ile iş birliğini devam ettirmek istediklerini belirtti.

TİKA Podgoritsa Koordinatörü Abdurrahman S. Toprak, TİKA’nın Karadağ’da 2007’den bu yana 400’den fazla proje gerçekleştirdiğini belirterek mesleki ve teknik eğitim ile kapasite geliştirme alanındaki projelere büyük önem verildiğini vurguladı. Toprak, iki haftalık eğitime katılan ve başarılı olan katılımcıları tebrik ederek Türkiye’nin her alandaki bilgi, beceri ve kapasitesini paylaşmaya hazır olduklarını ifade etti. Toprak, bu kapsamda düzenlenen eğitimin bir sonraki aşaması olan ileri düzey eğitiminin de, talep olması halinde, düzenlenebileceğini belirtti.

Sonraki Haber

TİKA'dan Gürcistan'da Çevrimiçi Diyabet Hemşireliği Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle Gürcistan'ın Abhazya Özerk Cumhuriyeti Maliye ve Ekonomi Bakanlığı ile Abhazya Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde Abhazya göçmeni sağlık personeline yönelik çevrimiçi “Diyabet Hemşireliği Eğitimi” programı düzenledi....