Haberler

26 Aralık 2022

TİKA’dan Kamerun’da Tavukçuluk Kooperatifine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından, Kamerun’un Ngaoundere şehrinde faaliyet gösteren tavukçuluk kooperatifine tavuk yemi üretiminde kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan makine ve malzemeler temin edildi.

TİKA tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında, tavukçuluk kooperatifinin üretim kapasitesinin artırılması amacıyla yem kırma ve karma makinası ile tartı ve paketlemeye ilişkin teknik ekipman ve malzemeler Jaynitaare Kooperatifine teslim edildi.

Ürünlerin teslim törenine Türkiye’nin Yaounde Büyükelçisi Volkan Işıkçı, TİKA Yaounde Program Koordinasyon Ofisi Koordinatörü Burak Özden ve Jaynitaare Kooperatif yetkilileri katıldı.

Temin edilen ürünler ile bölgede yüksek fiyatlara ulaşan tavuk yemi fiyatlarının uygun fiyatlara çekilmesi, üretilen tavuk eti miktarının, kooperatif gelirlerinin ve üretim kapasitesinin artırılması amaçlanıyor.

 

 

Sonraki Haber

TİKA’dan Pakistan’ın Eğitim Altyapısına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Pakistan’da bulunan Mükemmeliyet Okulu’na altyapı desteğinde bulundu. Başkent İslamabad’da yaklaşık 700 öğrencinin eğitim gördüğü Mükemmeliyet Okulu’nda öğrencilerin kimya, biyoloji ve fizik dersleri için ihtiyaç duyduğu çok amaçlı laboratuvar...