Haberler

14 Mayıs 2020

TİKA’dan İspanya’daki Müslümanlara Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), İspanya’nın Endülüs bölgesinde bulunan Granada şehrindeki ihtiyaç sahibi Müslüman ailelere Ramazan ayı boyunca her Cuma 100 aileye gıda paketi dağıtıyor.

Kovid-19 pandemisinden etkilenen İspanya’da karantina uygulamalarına bağlı olarak yaşanan ekonomik zorluklar pek çok ailenin geçim koşullarını etkiliyor. TİKA desteği ve Granda Camii Vakfı işbirliği ile Ramazan ayı boyunca her Cuma yüz aileye gıda paketi yardımı yapılıyor.

Granada Cami Vakfı Başkanı Umar del Pozo, pandemi kısıtlamaları dolayısıyla Granada’da cemaat üyesi Müslümanlar arasından ailelerinin geçimini sağlayan pek çok kimsenin işlerini kaybettiğine, bu yüzden zaten zor durumda olan ailelerin ciddi ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya olduğuna ifade etti. Bu ailelerin Ramazan ayında gıda gibi temel ihtiyaçlarının karşılanmasında alacakları desteğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduklarını söyleyen Granada Cami Vakfı Başkanı Umar del Pozo, “Zor günlerde gelen desteğin aramızdaki kardeşlik bağlarının bir göstergesi olduğunu vurgulayan TİKA’ya ve Türkiye’ye teşekkür ediyorum.” dedi.

Sonraki Haber

TİKA'dan Irak'ta 5 bin Aileye Ramazan Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Irak'ta ihtiyaç sahibi 5 bin aileye gıda yardımı dağıtmaya başladı. Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkan Yardımcısı Hasan Turan, yaptığı açıklamada, TİKA'nın ramazan yardımları kapsamında Irak'ta ihtiyaç sahibi 5 bin...