Haberler

10 Mayıs 2019

TİKA’dan “İleri Düzey 3D Modelleme ve 3D Yazıcı ile Endüstriyel Çözümler” eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen “İleri Düzey 3D Modelleme ve 3D Yazıcı ile Endüstriyel Çözümler Eğitimi” Bosna-Hersek, Libya ve Sri Lankalı Kursiyerlerin katılımıyla 24 Nisan – 05 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.

MESİP (Mesleki Eğitim ve İstihdamı Arttırma Programı) kapsamında, öncesinde Bosna-Hersek, Libya ve Sri Lanka’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirilen ‘Temel 3D Modelleme ve 3D Yazıcı’ eğitimine katılmış olup süreci başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere yönelik 24 Nisan-05 Mayıs tarihleri arasında ‘İleri Düzey 3D Modelleme ve 3D Yazıcı ile Endüstriyel Çözümler’ eğitimi Ankara’daki TİKA binasında gerçekleştirildi.

Eğitime, Bosna-Hersek, Libya ve Sri Lanka’dan olmak üzere; Makine, Elektrik-Elektronik, Mekatronik, Mimarlık, Mobilya ve Kuyumculuk gibi farklı alanlardan öğretmen, mühendis, akademisyen ve öğrencilerden oluşan toplam 13 kursiyer katıldı.

Kursiyerlere ileri düzey Yüzey Modelleme, Sac Parça Modelleme, Montaj Modelleme ve Animasyon, Kalıp Tasarımı ve Mühendislik Çözümleri (Simulation, Motion Analysis)  gibi 3D modelleme teknikleri ile farklı özelliklerdeki 3D Yazıcıların kullanım eğitimi, alanında uzman mühendis ve eğitmenlerce uygulamalı olarak verildi. Eğitimler sırasında 3D Modellemenin ve 3D yazıcıların Mühendislik, Sağlık ve Kuyumculuk gibi sektörlerde sağladığı yeni fırsatlar tanıtıldı. Ayrıca Ankara ve İstanbul’da ilgili endüstri kuruluşlarına ziyaretler yapılarak kursiyerlerin bilgi ve tecrübelerini artırmalarına katkı sağlandı.

Sonraki Haber

TİKA’dan İtalya’da Ramazan Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), İtalya'nın Milano ve Trieste şehirlerinde Müslüman göçmen ve Türklerden oluşan yaklaşık 400 Müslümana iftar organizasyonu düzenledi. Milano’daki iftar organizasyonuna Türkiye'nin Milano Başkonsolosu Özgür Uludüz, TİKA Doğu ve Güney...