Haberler

24 Haziran 2017

TİKA’dan Heratlı Yetimlere İftar

TİKA tarafından Afganistan Herat’ta Hace Abdullah-ı Ensarî yetimhanesinde Heratlı yetimlere iftar verildi.

Yaklaşık 350 kişinin katıldığı iftardan önce TİKA’nın Afganistan’daki faaliyetlerinin önemi değinerek teşekkürlerini ileten yetimhane müdürü Abdulbari Cemşidi kısa konuşma yaptı. TİKA Başkan Yardımcısı M. Süreyya ER ise yetimlerle birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu belirttikten sonra, TİKA’nın Afganistan’da üç Ofisinin bulunmasının Türkiye’nin Afganistan’a vermiş olduğu önem ve değeri gösterdiğini ifade etti. TİKA Başkan Yardımcısı Er, Türkiye – Afganistan arasındaki ilişkilerin köklü bir tarihe dayandığını belirterek konuşmalarına son verdi.

İftar sonrası yetimlere hediye dağıtıldı. Afgan ve Türk medyası tarafından da takip edilen iftar programına Herat’ın önde gelen isimleri de katıldı. İftar, karşılıklı sohbetler ve iyi niyet temennileriyle son buldu.

Sonraki Haber

TİKA’dan Peru’ya Kırsal Kalkınma Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Peru’nun Güney Sierra bölgesinde hayatlarını sürdüren Quechua ve Aymara yerlileri başta olmak üzere geçimlerini sığır ve alpaka yetiştiriciliği ile sağlayan bölge halkına mandıracılık ekipmanları desteğinde bulunuldu. TİKA,...