Haberler

25 Nisan 2017

TİKA’dan Hartum Bahri Kaymakamlığına Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sudan’ın başkenti Hartum’un 3 önemli idari bölgesinden biri olan Bahri Kaymakamlığının idari merkez ve idari bölümlerine donanım desteğinde bulunuldu.

Sudan’da başta başkent Hartum’da olmak üzere diğer eyaletlerin resmi kuruluşlarında sağlık,  eğitim, tarım, hayvancılık, mesleki eğitim altyapılarının geliştirilmesine yönelik projeler devam ediyor. Bu kapsamda başkent Hartum’un 3 önemli idari bölgesinden biri olan Bahri Kaymakamlığının idari merkez ve idari bölümlerine donanım desteğinde bulunuldu.

Bahri kaymakamlığı, 2017 yılında Sudan Cumhurbaşkanlığının himayelerinde çevre, eğitim, mesleki eğitim projelerinde pilot bölge olarak belirlenmiş olup bu kapsamda çeşitli altyapı, teknik donanım ve çevre projeleri ikmaline başlandı.

Bu kapsamda TİKA tarafından gerçekleştirilen projenin teslimi kapsamında yapılan törende konuşan Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Bahri Kaymakamı Korgeneral General Hasan İdris yaptığı konuşmada; 2017 yılında Sudan devletince başlatılmış olan Hartum’un Bahri bölgesindeki projelerine devam ederken yine kaymakamlık idari binasında ihtiyaçları olan büro malzemeleri, makine ve materyaller hususunda TİKA’dan destek talep ettiklerini, taleplerinin akabinde çok kısa sürede TİKA tarafından gerçekleştirilen projeden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Yapılan törenin ardından proje kapsamında TİKA tarafından temin edilen donanım malzemeleri kaymakamlık yetkilileri ile beraber incelenerek yetkililere teslim edildi.

Sonraki Haber

Türkiye'den Uluslararası Topluma Yemen Çağrısı

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İsviçre'deki Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi'nde düzenlenen “Yemen'deki İnsani Krize İlişkin Üst Düzeyli Taahhüt Konferansı”nda Türkiye'den uluslararası topluma Yemen çağrısında bulundu. Konferansa Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Dr. Serdar...