Haberler

02 Aralık 2020

TİKA’dan Güney Sudanlı Çiftçilere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Güney Sudanlı çiftçilerin üretimine destek kapsamında Güney Sudan’ın başkenti Cuba’da 500 çiftçiye malzeme ve ekipman desteğinde bulundu.

TİKA, Güney Sudan Tarım Bakanlığı ve Farmerm Union işbirliğinde, Güney Sudan’ın başkenti Cuba’da çiftçilere yer fıstığı, sorgum, mısır, domates tohumu, soğan, bamya, susam gibi malzemelerin yanısıra; metal tırmık, balta, panga, orak, saplı çapa ve paketleme çantası gibi tarım ekipmanları desteğinde bulunuldu.

Malzeme ve ekipmanların teslim törenine T.C. Cuba Büyükelçisi Tuğrul Biltekin, Güney Sudan Çiftçiler Birliği Başkanı Osman Anei, TİKA Cuba Koordinatör Yardımcısı Turgut Gazigil ve STK temsilcileri katıldı.

Törende konuşan Büyükelçi Biltekin, Güney Sudan hükümeti tarafından verilen ihtiyaç listesi doğrultusunda TİKA tarafından Güney Sudanlı çiftçilere sağlanan desteğin yanısıra üretime yönelik projelerin önemine değindi. Biltekin, projenin pandemi sürecinde üretimde sıkıntılar yaşayan Güney Sudanlı çiftçilerin önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Güney Sudan Çitçiler Birliği Başkanı Osman Anei ise yaptığı açıklamada, TİKA tarafından çiftçilere verilen desteğin önemine değindi. Anei, her zaman yanlarında olan ve destekte bulunan Türkiye’ye teşekkür etti.

 

 

Sonraki Haber

TİKA'dan Libya'da Engellilere Tekerlekli Sandalye Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından temin edilen 150 tekerlekli sandalye ve tıbbi koltuk değneği Libya’nın Zintan şehrinde engelli ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Zintan Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde düzenlenen dağıtım törenine, TİKA Libya...