Haberler

02 Aralık 2020

TİKA’dan Güney Sudanlı Balıkçılara Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Güney Sudanlı balıkçıların üretimini desteklemek amacıyla Güney Sudan’ın başkenti Cuba’da 125 balıkçıya malzeme desteğinde bulundu.

TİKA, Güney Sudan Balıkçılık Bakanlığı ve Humanitarian Agency işbirliğinde, Güney Sudan’ın başkenti Cuba’da 125 balıkçıya 1250 adet balıkçılık sicimi, 500 kutu kanca ve 250 adet elyaftan yapılmış monofilament olta desteğinde bulunuldu.

Malzeme teslim törenine T.C. Cuba Büyükelçisi Tuğrul Biltekin, Güney Sudan Balıkçılık Bakanlığı Genel Müdürü Jackson Muso, TİKA Cuba Koordinatör Yardımcısı Turgut Gazigil ve STK temsilcileri katıldı.

Törende konuşan Büyükelçi Biltekin, Güney Sudan hükümeti tarafından verilen ihtiyaç listesi doğrultusunda TİKA tarafından Güney Sudanlı balıkçılara sağlanan desteğin yanı sıra üretime yönelik projelerin önemine değindi. Biltekin, projenin pandemi sürecinde üretimde sıkıntılar yaşayan Güney Sudanlı balıkçılara önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Güney Sudan Balıkçılık Bakanlığı Genel Müdürü Jackson Muso’da TİKA tarafından yapılan yardımın Nil Nehri civarında geçimlerini balıkçılıktan sağlayan aileler için olan önemine değindi. Muso, her zaman yanlarında olan ve destekte bulunan Türkiye’ye teşekkür etti.

Sonraki Haber

Kosta Rika Sağlık Personelinin Kovid19 ile Mücadelesine TİKA Desteği

Kosta Rika’da hızla artış gösteren Kovid-19 vakaları ile mücadelede en ön sıralarda yer alan sağlık personelinin korunması için Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından temin edilen 25.000 adet FFP2 tek kullanımlık maske, San...