Haberler

28 Ekim 2020

TİKA’dan Güney Sudan’da Yetimhaneye Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Güney Sudan’ın Başkenti Cuba’daki Yetimhanede kalan 120 çocuğa ihtiyaç malzemesi desteğinde bulundu.

Afrika’nın en genç ülkesi Güney Sudan’ın Başkenti Cuba’da TİKA, Confident Children Yetimhanesinde kalan yetim çocukların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, temel gıda maddelerinin yanısıra, ayakkabı, yatak örtüsü ve çocuklar için çeşitli oyuncaklardan oluşan malzeme desteğinde bulundu.

Teslim törenine T.C Cuba Büyükelçisi Tuğrul Biltekin, Güney Sudan Toplumsal Cinsiyet ve Sosyal Kalkınma Bakanlığı Direktörü Paul Jirkin, Marrif Ülke Direktörü Abdulkadir Çoban, TİKA Cuba Koordinatör Yardımcısı Turgut Gazigil ve STK Temsilcileri katıldı.

Törende konuşan Büyükelçi Biltekin, pandemi sürecinde yetimlere yapılan yardımın ayrı bir önem ifade ettiğini belirtti. Güney Sudan halkının her zaman da yanında olacaklarını belirten Biltekin, “Güney Sudanlı çocukların mutluluğu bizim de mutluluğumuzdur.” ifadelerini kullandı.

Toplumsal Cinsiyet ve Sosyal Kalkınma Bakanlığı Direktörü Paul JİRKİN ise konuşmasında, TİKA tarafından yapılan yardım için teşekkür etti. Türkiye’nin her zaman yanlarında olduklarını söyleyen Jirkin, duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Somali’ye Teknik Arıcılık Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Somali’nin kuzeyinde Somaliland Hawd bölgesinde arıcılıkla uğraşan çiftçilere eğitim ve teknik ekipman desteğinde bulundu. Somali’de gelir getirici, istihdam sağlayan bölgedeki arıcılık faaliyetleri teknik metotlardan uzak, geleneksel yöntemlerle yapılıyor....