Haberler

12 Ocak 2016

TİKA’dan Gazzeli Yetim Ailelerine Büyükbaş Hayvan Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve İnsan Hak ve Hürriyetleri Vakfı (İHH) işbirliğinde Gazze’de savaştan zarar görmüş 12 yetim ailesine büyükbaş hayvan desteğinde bulunuldu.

Gazze’de İsrail’in uyguladığı abluka nedeniyle yaşam koşulları ve ekonomik durum her geçen gün zorlaşıyor. İşsizliğin yüzde 40’lara vardığı Gazze’de TİKA, doğrudan insan hayatına dokunan ve ekonomik hayata katkıda bulunacak projelere imza atmaya devam ediyor.

Bu bağlamda, İHH Vakfı Gazze Şubesi’nin tespit ettiği hayvancılıkla uğraşan 12 yetim ailesine birer adet yavrulama döneminde olan büyükbaş hayvan, 6 aylık yem, gerekli ekipman ve ilaçlar temin edilerek veteriner kontrolünün ardından ailelere teslim edildi.

Teslim töreninde açıklama yapan İHH Vakfı Gazze Şubesi Sorumlusu Mehmet Kaya, Türkiye’nin gerek resmi kurumları gerekse sivil toplum kuruluşları aracılığıyla Gazze’nin ve Filistin’in her zaman yanında olduğunu ve olmaya devam edeceği mesajını verdi.

2005 yılından bu yana Gazze’de 105 proje gerçekleştiren TİKA, ülkemizin kardeşlik mesajını Gazze’ye ulaştırmaya devam ediyor.

Sonraki Haber

Cezayir’de Uluslararası Endülüs Müziği ve Kadim Müzikler Festivali’ne Destek

Cezayir’de 10.’su düzenlenen Cezayir Uluslararası Endülüs Müziği ve Kadim Müzikler Festivali Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) katkılarıyla gerçekleştirildi.  Cezayir Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin onur konuğu olduğu festival, İspanya, Japonya, Fransa, Meksika,...