Haberler

26 Ocak 2016

TİKA’dan Gazze Osmanlı Kültür Merkezi’ne Jeneratör Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), İHH tarafından Gazze’de hizmet vermekte olan Osmanlı Kültür Merkezi’ne jeneratör desteğinde bulundu.

Gazze’de bulunan Osmanlı Kültür Merkezi, Gazzeli gençlere ve kadınlara mesleki, teknik ve dini konularda ücretsiz eğitim veriyor. 2009 yılında İHH Vakfı’nın Gazze Şeridi’nde açtığı kültür merkezlerinden biri olan Osmanlı Kültür Merkezi’nde 5 farklı alanda yaklaşık 20 kurs yürütülüyor. Söz konusu merkezden günde yaklaşık 300 kişi faydalanıyor. Ayrıca merkezde İngilizce, Bilgisayar, Elektronik eşyaların tamiri, dikiş, nakış, örgü ve hafızlık alanlarında kurslar düzenleniyor.

Geçtiğimiz yıl Osmanlı Kültür Merkezi’nde dikiş kursu alan kadınların ailelerine destek olmaları amacıyla kadınlara TİKA tarafından 80 adet dikiş makinası desteğinde bulunulmuştu. Bu yıl da kültür merkezinde hizmetlerin kesintisiz sürdürülebilmesi amacına atfen 50 KW’lık bir adet jeneratör TİKA tarafından temin edilerek yetkililere teslim edildi.

TİKA tarafından projenin gerçekleştirilmesiyle, Gazze’de doğrudan insan hayatına olumlu katkıda bulunan mesleki eğitimlerin kesintisiz biçimde sürdürülmesi sağlanmış oldu. 

Sonraki Haber

'Türkiye, Balkanlardaki radikal ideolojilere karşı kontrol unsurudur'

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Kamu Yönetimi Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Joseph J. Kaminski, Türkiye'nin Balkan coğrafyasındaki varlığının bölgedeki etkilerini ve Türkiye'nin faaliyetlerine yönelik eleştirilerin temelinde yatan gerçek sebepleri ele alıyor. "İslamofobi,...