Haberler

16 Nisan 2021

TİKA’dan Gazze'de 5 bin 320 Aileye Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Filistin halkına yönelik ramazan yardımları abluka altındaki Gazze'de ihtiyaç sahibi 5 bin 320 aileye gıda kolisi dağıttı.

Gazze'de ablukanın gölgesinde yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele eden ihtiyaç sahibi ailelerin ramazan ihtiyaçlarının bir kısmının karşılanmasının hedefleniyor. Bu kapsamda dağıtılan kolilerde, ay çiçek yağı, zeytinyağı, pirinç, bakla, mercimek, kuru fasulye, firik, makarna ve çay gibi gıda ürünlerinin bulunuyor. Ayrıca ramazan boyunca Gazze, Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 14 bin aileye gıda kolisi, 7 bin kişiye de iftar verilecek.

TİKA'nın Filistin'deki faaliyetleri

TİKA, 2005 yılında açtığı Filistin Ofisi aracılığıyla eğitim, sağlık, acil yardım, su ve kamu sağlığı, üretim sektörü, ortak tarihi mirasın korunması ile idari ve sivil altyapının güçlendirilmesi gibi alanlarda yüzlerce projeyi hayata geçirdi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Batı Afrika Ülkesi Gine’de 225 Tonluk Muz Üretimine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Gine’de tarım araştırmaları için kaynak sağlaması amacıyla 50 dönüm arazide 225 ton muz üretimine destek oluyor. Kindia şehrinde bulunan ve ülkenin tek tarım araştırma merkezi olan Kindia Tarım...