Haberler

14 Haziran 2023

TİKA’dan Filistin’de Sağlık Eğitimine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Al Quds Üniversitesi iş birliğinde Filistinli hemşirelik bölümü öğrencilerine “Palyatif Bakım Hemşireliği Farkındalık Eğitimi” verildi.

TİKA tarafından yürütülen e-öğrenme temelli program kapsamında Al Quds Üniversitesinde eğitim gören yaklaşık 40 hemşirelik bölümü öğrencisine "Palyatif Bakım Hemşireliği Farkındalık Eğitimi" verildi.

Programın ilk aşamasında Dr. Abdallah Alwawi tarafından düzenlenen eğitimlere katılan öğrenciler için ikinci aşamada Dr. Betül Çakmak tarafından palyatif bakım ile ilgili iki hasta senaryosu yazıldı ve Dr. Afra Çalık tarafından çeşitli etkinlikler geliştirildi.

Yüz yüze gerçekleştirilen etkileşimli eğitimde, geliştirilen ciddi oyun (medical game) hemşirelik bölümü öğrencilerine uygulandı.

Projenin sonunda öğrenciler yapılan eğitim ve ciddi oyunun (medical game) palyatif bakım hastalarına karşı farkındalıklarını artırdığını, oyun uygulamasını eğlenceli ve faydalı bulduklarını belirttiler.

Sonraki Haber

TİKA’dan Bosna Hersek’te Özel Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Bosna Hersek’te yaşayan özel gereksinimli çocukların ailelerine ve özel eğitim alanındaki eğiticilere yönelik seminer düzenlendi. TİKA ve Yıldızım Derneği iş birliğinde özel gereksinimli çocuklara daha kaliteli hizmetlerin...