Haberler

06 Aralık 2016

TİKA’dan Filipinler’de Yeniden İskan Bölgesi Sakinlerine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Filipinler’in Başkenti Manila içerisinde toplumun dezavantajlı ve kırılgan gruplarına yönelik yürütmekte olduğu projelere bir yenisini daha ekledi.

Başkent Manila içerisinde kötü koşullarda yaşamlarını sürdürmekte iken devlet tarafından tahsis edilen ve gecekondu önleme bölgesi olarak adlandırılabilecek arazilere yeniden iskân edilen 45.000 ailenin yaşamakta olduğu Paliparan yerleşkesi sakinlerine eğitim ve geçim kaynağı desteğinde bulunuldu.

Sokak çocukları ve gecekondu sakinlerine yönelik faaliyetler yürütmekte olan Pangarap Foundation INC. işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında ilk, orta ve lise düzeyinde eğitim görmekte olan 106 çocuğa okul malzemesi dağıtıldı. Ayrıca söz konusu öğrencilerin teknik bilgi ve becerilerini geliştirebilmeleri adına vakıf bünyesinde bulunan bilgisayar odası temin edilen ekipmanlar ile birlikte işlevsel hale getirildi.

Öte yandan, vakıf binası içerisinde atıl bir vaziyette bulunan bir bölüm bölge sakinlerinin ek gelir elde etmesine yardımcı olabilmek adına dikiş atölyesine dönüştürülmek suretiyle kullanıma açıldı. Tadilatı TİKA tarafından gerçekleştirilen bahse konu dikiş atölyesinde ilk aşamada 15 toplamda 29 ev hanımının haftalık ek gelir elde etmesi hedefleniyor.

Sonraki Haber

Namibya Üniversitesi’ne Yem Üretim Tesisi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından University of Namibia (UNAM) Ziraat ve Doğal Kaynaklar Fakültesi Hayvan Bilimleri Bölümü bünyesinde bulunan Uygulama Çiftliğine yem üretim tesisi kuruldu. Namibya’da University of Namibia (UNAM) Ziraat ve...