Haberler

22 Kasım 2022

TİKA’dan Fildişi Sahili'ne Tarımsal Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Fildişi Sahili'nin ticari başkenti Abidjan'a 100 km uzaklıkta bulunan Sikensi şehrinde faaliyet gösteren kahve ve kakao üreticileri kooperatifine teknik ekipman desteği sağladı.

TİKA tarafından yürütülen proje kapsamında yaklaşık 100 üyesi bulunan ve toplamda 70 hektar ekilebilir araziye sahip fakat kısıtlı imkânlar sebebiyle tarımsal ekim gerçekleştiremeyen kooperatif üyelerine gübre, sulama sistemi ve ekim için gerekli tarım ekipmanları desteği sağlandı.

Malzeme teslim töreninde konuşan T.C. Abidjan Büyükelçisi Yonca Gündüz Özçeri, TİKA tarafından kooperatife sağlanan tarımsal ekipman, gübre, zirai ilaçlama ve sulama sistemlerinin bölge ekonomisine katkı sağlayacağını, projenin doğrudan halka dokunacağını ve ikili ülke ilişkilerine olumlu katkılar sağlayacağını ifade etti.

Kooperatif Başkanı Diallo Sally Mohamed ise TİKA tarafından kooperatife verilen desteğin bölge halkının ekonomik kalkınmasına önemli bir katkı sağlayacağını belirtti. Verilen destekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mohamed, tüm kooperatif üyeleri adına TİKA'ya teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Sırbistan’daki Fakülteye Türk Köşesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sırbistan’da Kragujevac (Kraguyevats) Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde bir Türk Köşesi kuruldu. TİKA, Sırbistan’da hukuk bilimleri alanında kurulan ilk yükseköğretim kurumunun devamını sağlayan, 2000 öğrencinin eğitim gördüğü ve...