Haberler

04 Mart 2016

TİKA’dan Fildişi Sahili'ne Anaokulu ve Oyun Parkı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Fildişi Sahili'nin Abidjan kentinde Görme Engelliler Enstitüsü'ne anaokulu ve oyun parkı yapıldı.

Abidjan'da Görme Engelliler Enstitüsü'ne ek olarak yapılan anaokulu ve oyun parkı bölümlerinin açılış törenine, Türkiye'nin Abidjan Büyükelçisi Esra Demir, Fildişi Sahili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Musa Dusu ve diğer ilgililer katıldı. 

Törende konuşan Bakan Dusu, Türkiye ile çeşitli alanlardaki ikili işbirliğinin önemine vurgu yaparak, "Bu çalışma, Türk hükümetinin Fildişi Sahili'nin kalkınmasına verdiği önemi gösteriyor" dedi.

Büyükelçi Demir de bu çalışmanın, Türkiye'nin Fildişi Sahili ile ikili ilişkilere verdiği önemin dikkat çekici bir sembolü olduğunu söyleyerek, "Türkiye, Fildişi Sahili'nin kalkınma çabalarına desteğini sürdürecek" ifadesini kullandı.

 

Kaynak: AA

Sonraki Haber

TİKA'dan Lübnan'daki Filistinli Yaşlılar Merkezine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Lübnan’da Filistinli mültecilerin kampında bulunan yaşlı merkezlerine ekipman ve malzeme desteğinde bulundu. TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerde ayrım gözetmeksizin mültecilere yönelik projeler gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA Lübnan’da...