Haberler

20 Temmuz 2017

TİKA’dan Etiyopya Kadın ve Çocuk Bakanlığı’nın Kapasite Gelişimine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Etiyopya Kadın ve Çocuk İşleri Bakanlığına teknik ekipman desteğinde bulundu.

TİKA faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devan ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Etiyopya Kadın ve Çocuk İşleri Bakanlığına teknik ekipman desteğinde bulunuldu. Proje kapsamında 62 parça ekipman Bakanlık binasında düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi.

Törene Etiyopya Çocuk İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Alemitu Omot, Türkiye'nin Addis Ababa Büyükelçisi Fatih Ulusoy ve Bakanlık bünyesinde yer alan Eyalet birimlerinden yetkililer katıldı.

Bakan Omot, ülkenin en yoksul bölgelerinde değerlendirilecek bu ekipmanların kadın ve çocuklara hizmet veren kamu kuruluşlarının kapasitelerini artırmaya yardımcı olacağını söyledi Omot, "Kadınlar ve çocuklar toplumun en çok zarar gören kesimleri. Bizler ülkedeki kadınlarımızın ve çocuklarımızın hayat koşullarını iyileştirmek için mücadele ediyoruz." dedi.

Her toplumun geleceğinin kadın ve çocuklara bağlı olduğunu dile getiren TİKA Addis Ababa Koordinatörü Fazıl Akın Erdoğan, Etiyopya ile Türkiye arasındaki benzerliklere vurgu yaparak iki ülkenin de aile kavramına büyük önem atfettiğini söyledi. Erdoğan ayrıca iki ülkenin de kadın ve çocuk alanında çalışmalar yapan Bakanlıkları bulunduğunu, gerçekleştirilen projenin ilerleyen dönemlerde uzman değişim programlarıyla desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Türkiye'nin Addis Ababa Büyükelçisi Ulusoy ise iki ülke ilişkilerinin derinliğine değinerek, insani yardım ve kalkınma yardımları arasında bir denge tutturulmasının önemine vurgu yaptı.

Sonraki Haber

Sırbistan’da Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Kursu Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteği ile Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) uzmanlarınca Sırbistan’da düzenlenen eğitim programına katılan kursiyerler, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. TİKA ve EGM işbirliğinde 2007 yılında başlatılan Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği...