Haberler

30 Nisan 2020

TİKA’dan Etiyopya’da Yerinden Edilen Ailelere Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ülkenin Oromiya eyaletinde yerinden edilen kişilerin bulunduğu Gelan Kampı’nda kalan 820 aileye temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda paketi dağıttı.

Kamptaki dağıtım törenine Türkiye’nin Addis Ababa Büyükelçisi Yaprak Alp ve TİKA Addis Ababa Koordinatörü Mehmet Ali Yetiş de katıldı. Kampın yönetici komitesinden Musa Cemal yaptığı açıklamada TİKA’nın yerinden edilenler için hayati bir destekte bulunduğuna vurgu yaparak, "Her zor dönemimizde bizleri hatırlayan TİKA’ya teşekkür ediyoruz." dedi.

Yardımdan faydalanan 5 çocuk babası Abdella Siraj ise yaptığı açıklamada TİKA tarafından dağıtılan gıda paketlerinin kendilerine ramazanda rahat bir nefes aldıracağını söyledi.

 

Kovid-19 ile Mücadelede Hijyen Malzemesi Desteği

Etiyopya’nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı verdiği mücadeledesinde her zaman yanında olan TİKA, Etiyopya Kadın, Çocuk ve Gençlik Bakanlığına ayrıca 1,7 ton hijyen malzemesi desteğinde bulundu.

Sonraki Haber

TİKA’dan Meksika’ya Kovid-19 ile Mücadelede Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Meksika’ya hijyen ve gıda malzemeleri desteğinde bulundu. TİKA tarafından hazırlanan 170 koli, yerli nüfusunun en çok olduğu Chiapas ve Oaxaca eyaletlerinde...