Haberler

17 Mayıs 2019

TİKA’dan Eritreli Personellere Mesleki Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Eritre İşçileri Ulusal Konfederasyonu personeline iklimlendirme ve soğutma sistemleri eğitimi düzenlendi.

Teorik ve uygulamalı olarak yapılan eğitim ile birlikte, sıcaklık ve nem oranlarının fazla olduğu ülkede önemli bir ihtiyaç olan soğutma cihazlarının tamir, bakım ve onarımı ile ilgili nitelikli personel ihtiyacının giderilmesi amaçlanıyor.

Balıkesir Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Ali Ergün Ertürk tarafından verilen eğitime ilgili sektörlerden 17 kişi belirlenerek 20 günlük bir eğitim programı yapıldı.

Gerçekleştirilen programda, iklimlendirme soğutma elektrik arıza simülatörü cihazı modülü, iki kapılı ev tipi soğutucu deney cihazı modülü, ısı geri kazanımlı lokal havalandırma cihazı modülü, otomotiv klima cihazı modülü, split klima deney cihazı modülü ve temel mekanik soğutma deney cihazı modülleri eğitimi verildi.

Eğitim sonunda düzenlenen törende Eritre İşçileri Ulusal Konfederasyonu Genel Sekreteri Tekeste Baire, verilen eğitimden dolayı TİKA’ya ve T.C Asmara Büyükelçiliğine minnettarlığını belirterek yeni eğitimlerin düzenlenmesi hususunda ricalarını sözlerinde vurguladı.

Sonraki Haber

II. Abdülhamit'in Lübnan'a Hediyesi 'Sakal-ı Şerif' Ziyarete Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sultan II. Abdulhamit Han döneminde Trablusşam halkına hediye edilen Sakal-ı Şerif ile İslam dönemine ait diğer bazı eserlerin sergilendiği mekanı restore ederek güvenlik sistemleriyle donattı. Kentteki tarihi Büyük El-Mensuri...