Haberler

29 Ocak 2018

TİKA’dan Eritre’de Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Eritre’nin Başkenti Asmara’da ortaokul ve lise öğrencilerinin okula gidiş-gelişlerinde kullanması kapsamında 114 adet bisiklet desteğinde bulundu.

TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelere devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Eritre’nin Başkenti Asmara’da ortaokul ve lise öğrencilerinin okula gidiş-gelişlerinde kullanması kapsamında 114 adet bisiklet desteğinde bulundu.

T.C. Eritre Büyükelçisi Ahmet Kumbaroğlu törende yaptığı açıklamada eğitime katılımın ve başarı seviyesinin yükselmesinin okula geliş gidişlerde ulaşımın kolaylığıyla bağlantılı olduğunu ve bu hareketin öğrencilerin eğitimlerine daha fazla zaman ayırmasına fırsat verdiğini söyledi. Büyükelçi Kumbaroğlu, söz konusu desteğin Eritre makamlarında memnuniyet uyandırdığını ve TİKA tarafından benzer projelere devam edilmesi temennisinde bulundu.

Bisikletler T.C. Eritre Büyükelçisi Ahmet Kumbaroğlu’nun tarafından Asmara Zoba Maekel Hall da düzenlenen törenle öğrencilere teslim edildi.  Törene çeşitli okullardan öğrenciler, veliler, Eritre Ulusal Gençlik ve Öğrenci Birliği Başkanı Salih Ahmed katıldı. 

Sonraki Haber

TİKA’dan Kiev’de Sağlık Sektörüne Destek Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ukrayna’da Kiev Şehri 1 No’lu Çocuk Klinik Hastanesi Nefroloji Bölümünün fiziki altyapısı yenilenerek medikal ekipman desteğinde bulunuldu. TİKA, Ukrayna’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Ukrayna’da farklı...