Haberler

03 Mayıs 2019

TİKA’dan ECOSAI Çalıştayına Destek

Ekonomik İşbirliği Organizasyonu Yüksek Denetim Kurumları Teşkilatı (ECOSAI) üyesi Sayıştaylara yönelik “Etik Denetimine Giriş” konulu çalıştay, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı  (TİKA) desteğiyle Sayıştay Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Antalya’da gerçekleştirildi.

Çalıştay boyunca “Etik Denetimine Giriş” ana başlığı altında Etik Denetimi Nedir, Sayıştaylar Neden Etik Denetimi Yapmalı, Etik Denetiminin Uygulaması ve Raporlanması ile Kamu İdarelerinde Etik Denetim Yaklaşımları konularında eğitimler verilerek iyi uygulama örnekleri anlatıldı.

Açılışını Sayıştay Başkanı Sayın Seyit Ahmet BAŞ’ın gerçekleştirdiği Çalıştayda, üye ülke Sayıştaylarından  Afganistan, Azerbaycan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, , Moğolistan, Pakistan, Tacikistan ile diğer ülke  Sayıştaylarından KKTC, Kuveyt, Filistin ve Katar’dan toplam 28 katılımcı yer aldı.

Sonraki Haber

TİKA’dan 4 Ülkeye Güvenlik Kamera Sistemleri Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) işbirliğinde yürütülen Mesleki ve Teknik Eğitim Projesi kapsamında Kamerun, Nijer, Burkina Faso ve Haiti’den gelen 15 kursiyere Güvenli Kamera Sistemleri eğitimi veriliyor. TÜRKMEK...