Haberler

27 Mart 2019

TİKA’dan Cibuti Posta Müdürlüğüne Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve PTT Genel Müdürlüğü işbirliğinde Cibuti Posta Müdürlüğü mobil dağıtım birimi kuruldu.

Cibuti İletişim Bakanlığına bağlı bir kurum olarak 1996 yılında kurulan Cibuti Posta Genel Müdürlüğü, 250’nin üzerindeki personeliyle Cibuti genelinde hizmet veriyor. Başkent Cibuti genelinde hanelere posta ve kargo teslimi hizmet ağının oluşturulabilmesi amacıyla TİKA ve PTT Genel Müdürlüğü işbirliğinde üzere ihtiyaç duyulan ekipman ve malzemeler Cibuti Posta Müdürlüğüne temin edildi.  

Mobil dağıtım birimi oluşturulan Cibuti Posta Müdürlüğü, hanelere yönelik ilk teslimatları gerçekleştirmeye başladı. Proje ile başkent Cibuti genelinde daha önce sadece şirketler arası yazışma ve misyon temsilciliklerine yönelik gerçekleştirilen teslimat ağı Cibuti halkına da hizmet vermeye başladı.

 Mobil dağıtım birimi, iki ülke Posta Müdürlükleri arasında kurulan E-AVM sistemi ile Cibuti halkının Türkiye’den internet üzerinden yapacakları alışverişlerin evlerine kadar ulaştırılmasına destek olacak.

Cibuti özellikle sağlık sektöründe kan örnekleri dahil olmak üzere birçok belge ve raporlarını tetkik ettirmek üzere Cibuti Postası aracılığıyla Türkiye’deki sağlık kuruluşlarına gönderiyor.

Cibuti’nin adres kayıt sistemlerinin tamamlanmasıyla birlikte, her haneye yönelik posta hizmetlerinin ulaştırabilmesi amacıyla önemli bir adım atıldığını ifade eden Cibuti Posta Müdürlüğü Genel Müdürü Bahnan Ali Meidal, TİKA ve PTT Genel Müdürlüğüne teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

Kuzey Makedonya'dan TİKA Başkanı Çam'a Liyakat Nişanı

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Dr. Serdar Çam'a "Makedonya Liyakat Nişanı" verdi.  Başkent Üsküp'te Cumhurbaşkanlığında düzenlenen törene, Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov ve eşi Maya İvanova, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal...