Haberler

12 Haziran 2018

TİKA’dan Cibuti’de Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Doğu Afrika’da bulunan Cibuti Cumhuriyetine yönelik İnsani Yardım Projeleri kapsamında gıda yardımı gerçekleştirdi.

Doğu Afrika’nın kıyı ülkelerinin başında gelen 945 bin ’den fazla nüfusa sahip Cibuti’de ihtiyaç sahibi ailelerin beslenme ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak üzere TİKA tarafından 1.136 aileye gıda yardımları gerçekleştirildi.

Proje kapsamında, Cibuti Kadın ve Aile Bakanlığı, Cibuti Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde, başkent Cibuti’nin az gelişmiş farklı bölge ve yerleşkelerindeki ihtiyaç sahibi aileler tespit edildi.  Hazırlanan gıda paketleri, TİKA tarafından başkentte ve Tajura Vilayetinde gerçekleştirilen 900 kişilik iftar programlarının akabinde dağıtıldı. İşsizlik oranın %60’a yaklaştığı Cibuti’de, Ramazan Ayı’nı yoksulluk sınırı altında geçirecek yaklaşık 6.000 kişinin temel gıda ihtiyaçları TİKA tarafından karşılanmış oldu.

TİKA tarafından Cibuti Kadın ve Aile Bakanlığı ile Cibuti Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde 4 farklı günde gerçekleştirilen dağıtım programları kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketleri teslim edildi. Teslim törenlerinde bulunan yetkililer ve aileler, başta TİKA olmak üzere Türk halkının kendilerine yönelik yapmış olduğu katkı ve destekler sayesinde ailelerin gıda ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini söyledi.

Sonraki Haber

Mezarı Şerif’te Belh Üniversitesi Türkoloji Bölümü Öğrencilerine İftar

Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansi Başkanlığı (TİKA) tarafından Belh Üniversitesi Edebiyat Fakültesinin Türkoloji Bölümü öğrenci ve idarecilerine iftar programı düzenlendi. TİKA Mezar-ı Şerif Ofisi bahçesinde düzenlenen programa TİKA İç Denetçisi Mehmet...