Haberler

02 Mayıs 2019

TİKA’dan Cezayir’de Serabral Palsili Çocuklara Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle Cezayir’in El-Qued şehrinde “Uluslararası Beyin Felci Sempozyumu” düzenlendi.  Sempozyumda beyin felci yaşayan çocuklar için özel tasarlanmış 50 tekerlekli sandalye de ailelere dağıtıldı.

Cezayir'in El-Oued Şehrinde ''Çocukların sağlığı ve iyiliği bizim görevimizdir'' sloganıyla  Serebral Palsi (Beyin Felci) hastası çocukların tedavisi ve eğitimi konusunda neler yapılması gerektiğinin değerlendirildiği uluslararası bir sempozyum düzenlendi.  Cezayir’de hizmet veren farklı sivil toplum kuruluşlarının ortak girişimiyle düzenlenen ve 12 farklı ülkeden katılımcıların yer aldığı sempozyumda uzmanlar tarafından konuyla ilgili sunumlar yapıldı. Sağlık personelleri tarafından faaliyete aileleriyle birlikte katılan çocukların muayenelerin de yapıldığı program 2 gün boyunca devam etti.

Sempozyumda ayrıca TİKA tarafından temin edilen, beyin felci rahatsızlığı yaşayan çocuklar için özel tasarlanmış 50 adet tekerlekli sandalye ailelere dağıtıldı.

Restorasyon, yerel el sanatları ve Cezayir’deki kamu personellerinin eğitimleri konusunda önemli faaliyetler yürüten TİKA ilerleyen günlerde otizim rahatsızlığı yaşayan çocuklar için de bir destek faaliyeti planlıyor.

Sonraki Haber

TİKA’nın Medya Eğitimleri Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye Radyo Televizyonu (TRT) işbirliğinde düzenlenen medya eğitimleri kapsamında  7 ülkeden gelen medya mensuplarına Ankara’da Görsel Medya Teknikleri eğitimi verildi. Medya Teknikleri Eğitim Programı (METEP) kapsamında TİKA...